Francuski ser

Francuski ser Rozmiar tekstu Drukuj stronę Wyślij e-mailem
Share

Francja jest krajem znajdującym się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o produkcji sera. Słynie z ponad 500 odmian serów! Miękkie, francuskie sery mogą być zdrową alternatywą dla wielu produktów seropodobnych, spotykanych często w supermarketach.

Francuskie sery mają mniej tłuszczu niż tego typu produkty z innych krajów, ze względu na wyższą zawartość wody w serze, która utrzymuje poziom tłuszczu na odpowiednim poziomie.

Wiele pysznych odmian sera może być doskonałym wyborem na każdy dzień. Sery można wykorzystać w daniach z makaronem. Mogą też służyć jako posypka do sałatek. Można je podawać także na przyjęciach, oferujących różnorodne typy serów z chrupiącymi bagietkami.

Francuski ser i inne produkty
Francuskie sery stanowią ładne uzupełnienie dla wielu różnych składników, w tym pieczywa, owoców i miodu. Sery miękkie, takie jak popularny brie, są smaczne w połączeniu z owocami takimi jak jeżyny lub figi. Warto również spróbować sałatki posypanej serem pleśniowym i posypką z posiekanych orzechów włoskich. Półtwarde francuskie sery są pyszne połączeniu z ananasem, kiwi i wiśniami.

Francuskie sery i wina
Trudno jest myśleć o pysznych francuskich serach bez uwzględnienia francuskiego wina. Wino i ser stanowią duet idealny. Wśród smakoszy serów często pojawia się pytanie: “Które wino jest dobrym wyborem?” Wina czerwone są oczywistą opcją do francuskich serów, jednak istnieje wiele propozycji wśród win białych, które będą równie dobrze pasować.

Najlepsza zasada jest taka, aby pamiętać, żeby unikać łączenia zbyt lekkich gatunków wina z serami o ostrym aromacie i smaku. Dobrym pomysłem będzie również ograniczenie liczby gatunków serów, które będą serwowane gościom na desce.

Mocniejsze smaki sera będą wymagać pełnego wina, takiego jak Cabernet Sauvignon lub Shiraz. Z drugiej strony, bardziej miękkie sery mogą dobrze smakować z lżejszymi rodzajami, takimi jak na przykład wino Beaujolais.

Share

Facebook Comments

comments