Japońska kuchnia

Japońska kuchnia Rozmiar tekstu Drukuj stronę Wyślij e-mailem
Share

Kochasz japońskie jedzenie? Najśmieszniejsze w japońskiej żywności jest to, że można je albo kochać, albo nienawidzić.

Nie ma nic pośrodku. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli nienawidzą japońskiej kuchni, to spróbowali jej po prostu za mało. Japońskie jedzenie trudno docenić po zaledwie jednym kęsie. Czasami już sama myśl o tym, że mamy spróbować surowej żywności sprawia, że pałamy szczerą niechęcia do potraw kuchni japońskiej, nawet zanim rzeczywiście ich wypróbujemy.

Japońskie jedzenie jest wspaniałe. Nie ma na świecie innej kuchni, w której potrawy posiadałyby tak niepowtarzalny smak i wygląd.
Kto by uwierzył, że coś surowego może być tak smacznego? Poniższy tekst jest dla tych, którzy jeszcze nie odkryli przyjemności płynącej z japońskiego jedzenia.

Przeciętny japoński posiłek zawsze wiąże się z miską białego ryżu, jak również zupą i dodatkami w postaci pikli, warzyw, mięsa i ryb. Najlepszym przykładem tradycyjnego japońskiego śniadania jest zupa miso, ryż, ryba z grilla i marynowane warzywa.

Standardowy japoński posiłek zwykle obejmuje trzy dania: zupę, ryż i marynowane dodatki. Tradycyjnie, każda z tych trzech potraw przyrządzanych jest w odmienny sposób. Mogą być one podawane na surowo lub z grilla, duszone, gotowane na parze lub smażone w głębokim tłuszczu.

Inną cechą charakterystyczną japońskiej kuchni jest sięganie po owoce morza, które stanowią najbardziej popularne i najczęściej spożywane jedzenie w Japonii. Najpopularniejsze dania składają się z różnych rodzajów ryb, a także małży, kalmarów i ośmiornic. Krab to kolejny ulubiony przysmak, podobnie jak wieloryby i wodorosty. Spośród mięs, w japońskiej kuchni popularne są wołowina i kurczak.

Share

Facebook Comments

comments