Japońska kuchnia po domowemu – nie tylko sushi

Japońska kuchnia po domowemu – nie tylko sushi Rozmiar tekstu Drukuj stronę Wyślij e-mailem
Share

Ogólnie rzecz biorąc, Japończycy odżywiają się bardzo zdrowo, dzięki czemu żyją dłużej niż przedstawiciele innych kultur na świecie. Nie znaczy to jednak, że wszyscy Japończycy jedzą nieustannie sushi. Japońska kuchnia w wydaniu domowym jest prosta, zdrowa i pyszna. Podczas gdy niektóre składniki mogą wydawać się egzotyczne, możesz być pewien, że każdy jest w stanie gotować wspaniałe pyszne japońskie dania z łatwością.

Sushi to najbardziej popularna japońska potrawa. Cieszy się powodzeniem na całym świecie. Dzięki temu, że sushi jest dość sycące pozwala zazwyczaj zjeść mniejszą porcję aniżeli w przypadku na przykład hamburgera. Co takiego jest w sushi, że jest ono tak sycące i smaczne? Chodzi o ryż.

Ryż jest zdecydowanie podstawą każdego japońskiego posiłku. Jest serwowany zarówno jako przystawka, jak i danie główne. Choć biały ryż długoziarnisty jest najbardziej popularny, zawsze możesz zdecydować się na bardziej zdrową, brązową, odmianę.

Czy kiedykolwiek jadłeś tradycyjną japońską zupę? Zupa MISO jest wykonana z kilku składników, z których jeden stanowi pasta MISO, wykonana ze sfermentowanej soi. Miso może występować pod postacią czerwoną lub żółtą. Każda z nich ma wyrazisty, bogaty smak. Miso można dodać nie tylko do zupy, ale także do marynaty dodawanej do wołowiny. Gdy tylko poznasz cudowny smak miso, będziesz chciał dodawać go do wszystkich posiłków!

Jeśli lubisz ryby, prawdopodobnie uznasz, że kuchnia japońska nie jest dla Ciebie. Podczas gdy ryba stanowi ogromną część japońskiej diety, nie znaczy to, że spożywają jedynie ją. Japończycy jedzą w sposób bardzo różnorodny. Kurczak, wołowina, wieprzowina są równie popularną opcją, podobnie tofu i jaja. Gotowanie mięsa w sosach, takich jak teriyaki, w woku lub głębokiej patelni jest ich ulubioną metodą.

Możesz łączyć te dania z ryżem lub makaronem. Jest to smaczna i zdrowa alternatywa dla smażonych potraw, które wielu z nas je na co dzień.

Jeśli jesteś zainteresowany japońską domową kuchnią, możesz znaleźć mnóstwo wspaniałych przepisów kulinarnych w Internecie, które mogą pomóc Ci zapoznać się z różnymi typami składników i metodami gotowania. Jeśli szukasz zdrowej i aromatycznej odmiany dla swojej diety, spróbuj ugotować kilka japońskich potraw.

Share

Facebook Comments

comments