Red Velvet Cake w łupinie orzecha

Red velvet muffin

Red Velvet Cake w łupinie orzecha Rozmiar tekstu Drukuj stronę Wyślij e-mailem
Share

Red Velvet Cake w łupinie orzecha jest tortem czekoladowym, zawdzięczającym swoją nazwę dodatkowi w postaci czerwonego barwnika spożywczego, który nadaje mu charakterystyczny czerwony kolor. Początkowo ta piękna barwa była uzyskiwana przez dodanie buraków cukrowych. 

Ciasto to było bardzo popularne przez wiele wieków. Podstawowymi składnikami, niezbędnymi do przygotowania tego skromnego ciasta są: mąka, soda oczyszczona, maślanka, esencja waniliowa, cukier, kakao w proszku, ocet, jajka i sól. Składniki potrzebne do przygotowania Red Velvet Cake powinny być odmierzone przy użyciu miarek lub łyżek.

Mieszanie wszystkich składników stanowi pierwszy krok do przyrządzenia Red Velvet Cake. Do tego celu możesz używać łopatek, ręcznych mikserów albo mikserów elektrycznych, by przygotować rzadkie ciasto. Po zmiksowaniu składników, trzeba rozgrzać piekarnik. Powinien on mieć odpowiednią temperaturę, zanim ciasto znajdzie się wewnątrz. Nie zapomnij o tym ważnym kroku!

Następnie brytfannę smarujemy przed pieczeniem. Możemy  do tego celu użyć masła i mąki lub też masła i cukru pudru. Jeśli chodzi o czas pieczenia, to zależy on od typu piekarnika. Tego rodzaju torty pieczone są zwykle w 180° Celsjusza, jednak lepiej nie trzymać się sztywno przepisu, a piec z własnym wyczuciem.

Po upieczeniu, wszystkie ciasta typu Red Velvet Cake muszą być pozostawione do ostygnięcia przez około 5-15 minut, a następnie muszą zostać wyjęte z brytfanny. Ciasto powinno być polewane lukrem, gdy już będzie ostudzone. Najpopularniejszą wersją lukru pasującego do Red Velvet Cake jest ten o smaku śmietankowym, jednak istnieją również inne smaki. Prawdziwa smakoszka nie śniłaby jednak o jakimkolwiek innym lukrze niż wersją śmietankową.

Te pyszne czerwone aksamitne ciasta są najpopularniejsze w Ameryce Południowej i południowych Stanach Zjednoczonych. Mimo to, cieszą się popularnością także na innych obszarach. Red Velvet Cake nazywane są “atrakcją diabła”, również z powodu czerwonego koloru. Barwa ta wynika z czerwonego barwnika spożywczego. Niegdyś ludzie, aby osiągnąć czerwoną barwę ciasta, używali buraków cukrowych. Nie wiem jak Wam, ale we mnie myśl o burakach cukrowych w cieście wzbudza wstręt.

Jeśli interesuje Was zakup jednego z tych czerwonych aksamitnych ciast na specjalne wydarzenia lub okazję, to powinieneś wiedzieć, że ciasta te są przygotowywane w sposób strukturalny. Można kupić kilka jego warstw na uroczystość weselną albo pojedynczą warstwę z myślą o podwieczorku.

Osoby będące na diecie powinny mieć świadomość, że czerwone aksamitne ciasta mogą być przygotowywane przy użyciu niskokalorycznych składników, bez cukru, śmietanki i czekoladowych dodatków, jednak z pewnością nie będą smakować tak wyśmienicie jak te zawierające powyższe produkty.

Czerwone aksamitne ciasto znajdziecie w cukierniach lub można zakupić je przez internet.

Red Velvet Cake stanowi swego rodzaju klasykę i pasuje do każdej okazji. Ma oryginalny kolor, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, a także pyszny smak, który nie omieszka mamić naszych kubków smakowych.

Share

Facebook Comments

comments