Podstawy przygotowywania indyka

Podstawy przygotowywania indyka Rozmiar tekstu Drukuj stronę Wyślij e-mailem
Share

Przed przygotowaniem upewnij się, że indyk jest całkowicie rozmrożony.
Bezpieczne przechowywanie, metody gotowania i czas gotowania zbliżone są do przygotowania kurczaka. Czas gotowania może być zmniejszony nawet o 30 minut do godziny, w porównaniu z tradycyjnym harmonogramem.

Metoda przygotowania indyka w piekarniku

Przygotowanie indyka przy użyciu torby do pieczenia może być bezpieczną i pyszną alternatywą dla tradycyjnego sposobu. Metoda ta polega na umieszczeniu indyka w dużej papierowej torbie, które można znaleźć w sklepach spożywczych, która pozwala na gotowanie indyka w bardzo niskiej temperaturze. Częściowo już rozmrożony indyk bezwzględnie wymaga gotowania. Płynu, który zgromadzi się podczas gotowania na dnie patelni można używać jako sosu do naszego dania. Na czas pieczenia indyka może mieć wpływ wiele czynników.

Czas gotowania może się różnić w zależności od temperatury w piekarniku, jak też temperatury zewnętrznej. Przygotowując indyka, należy użyć wykresu gotowania indyka, przedstawionego poniżej.

Rozgrzej piekarnik elektryczny na 30 minut przed pieczeniem. Aby nie doprowadzić do wysuszenia mięsa, należy podlać indyka co 30 minut w trakcie gotowania.

Czas gotowania trwa dłużej niż nadziewanie indyka.

Wskazówka: W trakcie gotowania przykryj indyka folią i odkryj go w ciągu ostatnich 30 minut. Jest to o wiele pewniejszy sposób na zabicie bakterii w przeciwieństwie do gotowania indyka bez przykrycia.

Wątpliwości odnośnie wyboru wielkości indyka, metody gotowania i innych czynników pojawiają się na kilka tygodni przed świętami.

Święto Dziękczynienia – przyrządzenie indyka

Przed przygotowaniem, indyka należy spryskać oliwą z oliwek.
Problem z dużym indykiem jest taki, że jego wewnętrzna temperatura może znacznie różnić się od temperatury na powierzchni, co może powodować nierównomierne gotowanie i wysuszanie mięsa.

Share

Facebook Comments

comments